fbpx

Zdrowie, jakiego pragniesz

Trwa debata publiczna na temat tego, jak powinno się finansować opiekę zdrowotną. Temu, na czym owa opieka właściwie polega, a nawet temu, czym właściwie jest zdrowie i jak można je chronić lub przywracać, często poświęca się mniej uwagi. O działaniu lepiej nie mówić... W takiej sytuacji jedyną rozsądną rzeczą jest wziąć przynajmniej część odpowiedzialności za swoje zdrowie i samopoczucie. Takie osobiste zaangażowanie w sprawy własnego zdrowia jest w gruncie rzeczy istotnym elementem nowej wizji medycyny i opieki zdrowotnej; w modelu tym pacjent odgrywa rolę aktywnego współpracownika lekarzy, mobilizuje swoje wewnętrzne siły uzdrawiające w takim stopniu, jak to tylko możliwe.*

Dlaczego profilaktyka?

Według Światowej Organizacji Zdrowia redukując narażenie na czynniki ryzyka, możemy skutecznie zapobiec większości zachorowań na choroby układu krążenia i prawie połowie zachorowań na nowotwory złośliwe. Szacuje się, że palenie tytoniu, nadciśnienie tętnicze, nadmierne spożycie alkoholu, nadwaga, otyłość, niskie spożycie warzyw i owoców oraz mała aktywność fizyczna, odpowiadają za około 1/3 zgonów.

Dlaczego Fundacja Profilaktyka?

Styl życia wpływa na długość i jakość życia. Fundacja Profilaktyka edukuje, inspiruje i motywuje do dbania o siebie. Właściwa dieta, aktywność fizyczna i równowaga psychiczna są aspektami długowieczności, na które zwracamy szczególną uwagę.

Co robimy?

Na stronie www.profilaktyka.pl i w mediach społecznościowych (facebook.com/profilaktykapl oraz instagram.com/profilaktykapl), prosto i przystępnie prezentujemy treści, których wiarygodność wzmacnia medycyna oparta na faktach (evidence-based medicine, EBM). Nasz entuzjazm w propagowaniu zdrowego stylu życia wspierają specjaliści gwarantujący rzetelność przedstawianych informacji medycznych.

Profilaktyka jest kobietą

Dbasz o siebie i bliskich? Spełnij swoje marzenia o długim, szczęśliwym życiu. Przekonaj się, że sposoby na utrzymanie zdrowia są proste!

 Zapraszamy!

 
Treści umieszczone na stronie mają charakter informacyjny i nie mogą zastąpić porady lekarskiej.
 
*Kabat-Zinn J. Praktyka uważności dla początkujących. Warszawa: Czarna Owca, 2017.