Kalkulator BMI

BMI (body mass index) to wskaźnik masy ciała. Jest prostym narzędziem przesiewowej oceny stanu odżywienia stosowanym w praktyce klinicznej. Odnosi masę ciała do jego powierzchni. Aby obliczyć indeks masy ciała, skorzystaj z kalkulatora BMI i do poniższej tabelki wpisz swój wzrost i wagę.

Oblicz indeks masy ciała (BMI)

Twoje BMI wynosi

 

BMI Opis

< 18,5 niedowaga
18,5-24,9 prawidłowa masa ciała
25-29,9 nadwaga
30-34,9 otyłość I stopnia
35-39,9 otyłość II stopnia
> 40 otyłość III stopnia

Nadwaga i otyłość

Z badań naukowych wynika, że nadwaga i otyłość zwiększają ryzyko rozwoju takich nowotworów, jak gruczolakorak przełyku, rak jelita grubego i odbytnicy, nerki, trzustki, błony śluzowej macicy oraz rak piersi (u kobiet po menopauzie).

Co robić?

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca utrzymanie prawidłowej masy ciała: pozwala to w znacznym stopniu ograniczyć ryzyko zachorowania na raka. Maleje także ryzyko wystąpienia innych powikłań zdrowotnych powodowanych przez nadmiar tłuszczu zmagazynowanego w organizmie, na przykład chorób serca czy cukrzycy.

Profilaktyka

Styl życia wpływa na długość i jakość życia. Tutaj przeczytasz, co robić. Pamiętaj! Tylko trzy kroki dzielą Cię od wymarzonej kondycji: świadomość, decyzja, działanie! Już dziś korzystaj ze zdrowia, jakiego pragniesz.

 

 

 

Udostępnij stronę na Facebooku